Vienos nakties festivalis SIRIUS: geros emocijos rudeninio dangaus fone

 Vienos nakties festivalis SIRIUS: geros emocijos rudeninio dangaus fone

Nuotrauka Dominykos Gucevičiūtės

Paskutinį kartą kultūros bare „Kablys“ buvau tikrai seniai – prieš gerus šešis mėnesius. Galbūt todėl, kad tą kartą aplankytame repo renginyje „Dinamitas fest 2013“, neslėpsiu, neradau to, ko ieškojau. Būtent minėtosios nesėkmingos paieškos tąkart kultūros baro sienas mano galvoje nudažė ne pačiomis pozityviausiomis spalvomis. Tačiau gana liūdnų gaidų – viena iš rudeniniame danguje užderėjusių žvaigdžių praėjusią naktį iš penktadienio į šeštadienį nukrito ir į buvusius Geležinkeliečių Kultūros Rūmus. Čia vyko vienos nakties festivalis „SIRIUS“, įį „Kablį“ surinkęs tiek lietuviškos muzikinės produkcijos atstovus, tiek žinomus vardus iš Didžiosios Britanijos, tokius kaip FORT ROMEAU ar SURVIVAL. Visi atlikėjai buvo įkurdinti keturiose scenose, tad galima buvo išgirsti įvairių garsų – pradedant laužytais bytais ir energija pulsuojančiu drum’n’bass’u, o baigiant ramybę skleidžiančiu regiu. Renginio turiniu kultūros baras „Kablys“, mano akimis, išties pasirūpino, beliko tik gerai nusiteikti iš išnaudoti visą turimą laiką.

Į SIRIUS atėjau kiek po vidurnakčio, tad beliko tiesiai šauti į Bright Bass Room erdvę, kurioje turėjo pasirodyti didžiausią įtaką mano norui tądien aplankyti Kablį padarę atlikėjai – begalę potencialo turintys lietuvių beatmaker’iai NAPO ir RUSHKEYS. Abu jie grojo šių metų vasaros festivalyje „Satta Outside“, tad kartu su ausis glostančiais garsais į širdį teko įsileisti ir kiek skausmingą nostalgiją. Tačiau faktas vienas – buvo taip gerai, kad dviems valandos teko pamiršti tiek troškulį, tiek cigaretės dūmą. Po minėtųjų atlikėjų pasirodymo į sceną žengė dar vienas elektroninės muzikos atstovas – jaunas, tačiau jau spėjęs suburti didelį gerbėjų ratą Justinas Adžgauskas – JUSTICIOUS. Turbūt nieko keisto, kad publikai atsikvėpti neleido ir minėtasis atlikėjas. Žmonių srautas šioje vietoje buvo nuolatinis, o paskutiniai šokėjai, su jiems talkinančiu „Despotin’ Beat Club“ atstovu Mariumi Bedim buvo nuraminti tik išjungus šviesas.

Foto Dominyka Gucevičiūtė

Žinoma, negalima pamiršti ir kitų „Kablio“ erdvių – teko užtrukti ir pačio riedlenčių parko teritorijoje, kur rezidavo drum’n’bass muzikos atlikėjai, tokie kaip britas Survival ar lietuvis Intakz. Turbūt būtent čia viskas buvo arčiausiai to, ką galėtume vadinti reivu – didelėje salėje išsimėtę žmonės, virš jų, gigantiškoje scenoje stovintis atlikėjas ir jo dalinami ritmai lyg vaistai nuo kasdienių rūpesčių pavargusiai publikai. Viso to pasekmė – bene ilgiausiai veikiantis steidžas ir visiškai nurautai trypiantys žmonės. Neslėpsiu – neatsispyriau ir aš.

Foto Dominyka Gucevičiūtė
Foto Dominyka Gucevičiūtė

Savo naktį rudenines žvaigždes įsileidusiame „Kablyje“ užbaigiau ramiai klausydamasis paskutinių regio garsų Green Dub salėje. Lyginant su kitomis „Kablio“ erdvėmis – čia buvo ramu, tik karts nuo karto šmėstelėdavo koks žmogaus šešėlis. Neradęs miegą tolyn vejančios muzikos, pastarasis savo kelionę tęstavo kitur. Tačiau man pačiam tai buvo puikus atokvėpis – gal todėl, kad pavargau triukšmauti, o gal todėl, kad laikrodis jau beveik mušė šešias.

Foto Dominyka Gucevičiūtė

Apibendrinant viską galiu pasakyti, kad SIRIUS – mano akimis tikrai pavykęs renginys. Puikūs atlikėjai ir gerai nusiteikusi, draugiška publika (teko vienam kitam šokėjui numinti koją, tačiau nuskriaustųjų atsakas buvo paprasčiausias nykščio pakėlimas viršun) leido man nuoširdžiai pasidžiaugti šia naktimi. Apsaugininko žodžiais – žmonių buvo išties nemažai, jie išsibarsė visame „Kablyje“, tad drįsčiau manyti, kad nusivylusiųjų muzika buvo blogiausiu atveju mažuma. Puikių renginių pasėjęs ruduo leidžia po truputį paleisti vasaros prisiminimus, o SIRIUS – minėtoje renginių kategorijoje. Belieka tik padėkoti kultūros barui „Kablys“, kurio pavadinimą išgirdus mano galvoje kils ne kažkokios negatyvios asociacijos apie nesprogusius dinamitus, o išties lūkesčius su kaupu išpildęs žvaigžde paženklintas vienos nakties festivalis SIRIUS.

Daugiau nuotraukų: Manofestivalis Facebook

Kristupas Naraškevičius

Kristupas Naraškevičius