Lietuvoje festivalių organizatoriai išlieka optimistais

 Lietuvoje festivalių organizatoriai išlieka optimistais

Muzikinio tinklaraščio autorius Lopeta  „Gintariniai Akiniai“ savo įraše socialiniame tinkle „Facebook“ vakar pasidalino atšauktų užsienio festivalių sąrašu ir išsakė savo nuomonę šiuo klausimų.

Lietuvos festivalių organizatoriai arba kurį laiką susilaiko nuo komunikacijos šia tema („Yaga Gathering“ toliau anonsuoja atlikėjus, „Devilstone“ paskelbė karantiną palaikantį įrašą kovo mėnesį, stebi situaciją ir susilaiko), arba teigia, jog organizavimo darbus tęsia ir tikisi geriausio – vasarą susitikti gamtoje ir pasidžiaugti, nes greičiausiai pavojus bus praėjęs („Mėnuo Juodaragis“, „Galapagai“, „Karklė“, „GRANATOS LIVE“, „Saulėtosios Naktys“, „Masters of Calm“ ir kiti). „MANOFESTIVALIS“ įkūrėja Gintarė mano, jog yra du pagrindiniai aspektai, kurie traukiantis užkrato apimtims turės lemiamą įtaką masinių vasaros renginių įvykimui / neįvykimui:

1) Lietuvos festivaliai, lyginant su užsienio didžiaisiais festivaliais, tokiais kaip „Coachella“ (pakeitė datą į spalį), „Glastonbury“ (buvo atšauktas), „Roskilde“ (buvo atšauktas) ir daugybė kitų, vis dar yra gana lokalūs ir nedideli, tad turbūt nepatiria tokių iššūkių kaip atlikėjų/savanorių/dalyvių tarptautinio judėjimo planavimas (šiuo metu skrydžių kainos neadekvačios, skrydžiai dažnai atšaukiami, keičiamas jų laikas – situacija gana nestabili.), tokia pati nežinia su apgyvendinimu, avansų atlikėjams mokėjimais ir pan. Daugeliui pasaulinio lygio renginių perkelti veiksmo datą į kitus metus yra mažesnė finansinio praradimo rizika nei laikytis optimistinio scenarijaus. Lietuviškiems renginiams nukelti datą į kitus metus šiuo atveju turbūt finansiškai skaudžiau nei rizikuoti ir toliau planuoti darbus kad ir su vietos ištekliais.
Visi masteliai – nuo įsipareigojimo dalyviams, kuriamo turinio kainos, bilieto kainos iki galimų programos neišpildymo pasekmių yra mažesni, todėl vis dar tikimasi geriausio ir nė vienas mums žinomas didesnis festivalis Lietuvoje kol kas nėra atšauktas. Na, Radistai dar „Village“ nepaskelbė, tai galimai ir neskelbs…

2) Lietuvoje karantino sąlygos, lyginant su kitomis šalimis, nuo pat jo paskelbimo dienos yra vienos griežčiausių, o žmonių mobilumas yra vienas mažiausių. Greičiausiai tai lemia atkakli visuotinė komunikacija ir nacionalinis bruožas – atsakingumas. Kadangi valdantieji vadžias laiko gana griežtai, karantinas vis pratęsiamas, vis dar nekalbama apie jo pabaigos veiksmus – kada ir kam bus suteikiami leidimai grįžti prie įprastų veiklų įtampai pamažu atslūgstant, manytina, jog su renginiais tikrai dar reikės palaukti ne mėnesį ir ne du. Žinant Vyriausybės požiūrį į pramogų nebūtinumą ir neaktualumą net ir ne susiklosčiusios situacijos akivaizdoje, sunku prognozuoti festivaliams palankias aplinkybes.

Bet laikom kumščius kaip ir kolegos iš „Gintarinių akinių“

#likitenamuose

Avatar

Mano festivalis

„Manofestivalis“ - pirmasis lietuviškas festivalių kalendorius, padedantis atrasti ir sudalyvauti nuo 2012-ųjų metų.