„Kilkim Žaibu XXI“ perkeliamas į 2021 metus

 „Kilkim Žaibu XXI“ perkeliamas į 2021 metus

Vakar, balandžio 23 dieną, dar vienas didelis Lietuvos festivalis, sunkiojo metalo vėliavnešys „Kilkim Žaibu“ paskelbė apie sprendimą festivalį perkelti į 2021-uosius metus. Pasak šio renginio organizatorių, artėja vasara be festivalių.

„Dar 2020 m. pradžioje tikrai nebūtume patikėję, kad šie metai bus tylos metai pasaulyje. Dabar jau nekyla abejonės, kad turėsime gerokai palaukti, kol vėl galėsime mėgautis masiniais muzikiniais (ir ne tik) renginiais. Ar „Covid 19-a“ trilerio versija kažkaip palietė mūsų festivalį? Taip, be abejonės, taip. Palietė gal net daugiau nei kitus renginius Lietuvoje. Ir tai pajutome ko ne pirmieji iš vasaros renginių organizatorių. Būtent mes surengtoje renginių organizatorių apklausoje pirmieji užsiminėme apie galimybę atsitraukti, sutelkti dėmesį ir įsiklausyti į situacijos rimtumą. Kolegoms siūlėme keisti požiūrį, vertinti situaciją ne iš verslo pusės, o pirmoje vietoje galvoti apie žiūrovų, dalyvių ir pačių organizatorių saugumą. Nežinia, kiek ta diskusija turėjo naudos, nesame verslininkai ir, galbūt, daug ką matome kitaip. Festivalis nėra mūsų pragyvenimo šaltinis, greičiau hobis ir malonumas. Todėl mums svarbiausia – dėmesys jums ir renginio saugumas.“ – sako rengėjai.

Jau kurį laiką žinodami, kad birželio pabaigoje 25-27 dienomis planuotas renginys neįvyks, organizatoriai galutinį sprendimą perkelti festivalį į kitus metus priėmėme tik tada, kai buvo visiškai tikri tokio veiksmo būtinumu. Turėdami tikslą sulaukti oficialaus Lietuvos vyriausybės pranešimo dėl vasaros renginių, organizatoriai galiausiai nutarė situacijos daugiau nevilkinti ir informaciją apie festivalio perkėlimą paviešino be oficialių vyriausybės nurodymų atšaukti masinius renginius.

Kadangi apie pusę „Kilkim Žaibu“ dalyvių sudaro svečiai iš užsienio, o galimybės judėti per valstybių sienas, pranašaujama, artimiausiu metu paprastos ir pigios nebus, tad šis auditorijos faktorius tapo vienu pagrindinių argumentų renginį perkelti. Minėta judumo problema liečia ir festivalio scenos atlikėjų klausimą. Grupių skrydžiai atšaukti, neaišku, kada bus atidaromos sienos su JAV, kurioje yra daug festivalio publikai aktualių metalo žanro atlikėjų. Dėl to neįmanoma baigti derybų ir imtis kitų darbų.

„Kilkim Žaibu XX”, 2019 m. Nuotrauka @lunaria wonderland

Pagrindinių suderintų festivalio grupių organizatoriai taip ir nespėjo paskelbti, o glaustos renginio versijos minties jie sakosi atsisakę dėl „Kilkim Žaibu“ vardo ir kokybės neatitikimo dabartiniai renginio bilieto kainai. Perkėlimą į vėlesnį mėnesį „Kilkim Žaibu“ administracija taip pat atmetė dėl nesumažėjusios viruso grėsmės vasaros pabaigoje galimybės.

„Mes labai apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos. Festivalio atsinaujinimui pradėjome ruoštis tik praėjus festivalio jubiliejui. Įdėjome daug darbo, pastangų. Kviečiamus atlikėjus jau spėjome pamilti ir vadinti juos savais. Finansiniai nuostoliai milžiniški. Tai pirmas toks atvejis mūsų praktikoje, kai patiriame nuostolius renginiui net neprasidėjus. Vis tik išbandymo smūgius priimame pakelta galva. Įvairios negandos nėra mums naujiena, o komanda yra užgrūdinta ilgametės patirties. Jau dabar svajojame apie kitų metų festivalį, kaip apie dar kietesnį sugrįžimą, nei planuota šiai vasarai. Esame pilni kovinės dvasios. Laikinos negandos mus tik dar labiau skatina nesustoti. Išeitį galima rasti net iš pačių sudėtingiausių situacijų, jei tam užtenka noro. Ši priverstinė pertrauka gali suveikti ir teigiamai. Šiek tiek pailsėję mes grįšime su nauja jėga, maksimaliai pasiruošę ir išsiilgę jūsų. Sugrįžimo „Žaibas“ jau dabar atrodo labai ryškus!“ – žada organizatoriai.

Kaip ir anksčiau atšaukto vasaros festivalio „Devilstone“, „Kilkim Žaibu“ atstovai taip pat prašo negrąžinti įsigytų bilietų ir taip prisidėti prie renginio tęstinumo ateityje. Bilietai galios į 2021-aisiais perkeltą festivalį, kuris turėtų įvykti birželio 24-26 dienomis. Norintys bilietus vis dėlto grąžinti, gali kreiptis el.paštu info@kilkimzaibu.com.

Avatar

Mano festivalis

„Manofestivalis“ - pirmasis lietuviškas festivalių kalendorius, padedantis atrasti ir sudalyvauti nuo 2012-ųjų metų.