„Galapagai“ gedi kartu su repo pasauliu, netekusiu Prodigy iš „Mobb Deep“

 „Galapagai“ gedi kartu su repo pasauliu, netekusiu Prodigy iš „Mobb Deep“

Užvakar repo pasaulis amžiams prarado 42-ejų Niujorko legendą Prodigy. Jis su bendražygiu Havocu kitados įkūrė grupę „Mobb Deep“, kuri padarė didelę įtaką Rytų pakrantės repui. Likimo vėtytas ir mėtytas duetas „Mobb Deep“ 2015-aisiais koncertavo Lietuvoje, festivalyje „Galapagai“. Jo organizatoriai sako, kad Prodigy, kurio tikrasis vardas – Albertas Johnsonas, buvo tas, kurį visada bus gera prisiminti.

„Superinis festivalis, tik sumauti uodai visur aplinkui“, – juokėsi Prodigy, prieš du metus atvykęs į Zarasus. Iš Vilniaus oro uosto festivalio link amerikiečiai „Mobb Deep“ lėkė pro sostinės „McDonald’s“ – labai norėjo pakeliui sukimšti keletą mėsainių. Vėliau, sustoję Ignalinoje, panoro įsiamžinti prie Ignalinos rajono žemėlapio.

Kelionės metu jie labai domėjosi Lietuva, klausinėjo vairuotojo, ar mūsų šalyje užtektinai saugu. Savo ruožtu reperiai pasakojo, kad tamsiuose Niujorko kvartaluose nuolat vyksta susišaudymai. Kiekvienas iš jų turi bent po 5-7 artimus draugus, kurie buvo nužudyti gatvėje. Galop diskusijose visi priėjo išvados, kad Lietuvoje išties saugu.

„Galapagai“ gedi kartu su repo pasauliu, netekusiu Prodigy iš „Mobb Deep“
„Mobb Deep“ Ignalinoje / „Galapagų“ nuotr.

Į festivalį „Galapagai“ tuokart „Mobb Deep“ atvyko plačiai šypsodamiesi. Organizatoriai prisimena, kad šie „headlineriai“, pasaulyje pagarsėję skandalais – žodžių pjautynėmis su reperiais Snoop Doggu ir Tupacu, neilga draugyste su 50 Cent ir įžūliai aštria savo kūryba, Zarasuose su visais elgėsi pagarbiai, nereikalavo nieko neįmanomo ir mėgavosi viskuo, nuoširdžiai dėkodami už paprastą paslaugumą.

„Prodigy prisiminsiu kaip vieną maloniausių sutiktų žvaigždžių. Jis buvo geros nuotaikos, neturėjo jokių užgaidų, nepageidavo nei alkoholio, nei rūkalų. Po savo pasirodymo pasimėgavo pica ir sultimis. Dar jiedu su Havocu išbandė netoli scenos veikusį Katapultos atrakcioną, krykštavo kaip vaikai. Prodigy paliko įspūdį šaunaus žmogaus, kuris niekam nekėlė rūpesčių. Ir „Galapaguose“ jam labai patiko, sakė, kad būtų smagu kada nors sugrįžti, deja…“ – kalbėjo festivalio grupių atvykimo organizatorius Mantas Rasimavičius.

Talentingo kūrėjo gyvybė užgęso ūmiai pablogėjus jo sveikatai po pasirodymo Las Vegase. Ištikimieji gerbėjai žinojo, kad Prodigy turėjo įgimtą kraujo ligą ir su mirtimi galinėjosi nuo vaikystės. 2000-aisiais jis net įrašė dainą „You Can Never Feel My Pain“. Reperis yra sakęs, kad kone po kiekvieno koncerto kas nors iš publikos norėdavo jam pasisakyti, kad irgi serga šia skausminga liga. „Aš pats, išmokęs su ja gyventi, priėmiau tai kaip palaiminimą“, – viename interviu kalbėjo Prodigy. Užvakar, didžiam gerbėjų liūdesiui, jis mirė nuo pjautuvo formos ląstelių anemijos sukeltų komplikacijų.

Socialiniuose tinkluose viso pasaulio reperiai gedi ryškaus autoriteto netekties. „Tai buvo tikra legenda, vienas tų didžiųjų, kurie pažymėjo Niujorką žemėlapyje“, – rašė reperis Nas. „Po velnių. Ilsėkis ramybėje, didysis Prodigy. Repo žaidimas prarado legendą“, – savo žinute jį pagerbė Lil Wayne‘as.

Avatar

Mano festivalis

„Manofestivalis“ - pirmasis lietuviškas festivalių kalendorius, padedantis atrasti ir sudalyvauti nuo 2012-ųjų metų.