„Devilstone“ pirmieji skelbia apie 2020 vasaros renginio atšaukimą

 „Devilstone“ pirmieji skelbia apie 2020 vasaros renginio atšaukimą

Festivalis „Devilstone“, nuotrauka Alan Scerbakov

Virusui toliau plintant pasaulyje, vieni renginiai buvo atšaukti dėl valstybėse paskelbto karantino, kiti, planuoti vėliau (vasarą), pradėjo artinti datas prie rudens, dar kiti paskelbė darantys pertrauką ir šių metų renginį atšaukiantys. Iki vakar (balandžio 8 dienos) Lietuvos festivaliai atšaukimo tema laikėsi gana santūriai, tačiau šiandien pirmasis didelis vasaros renginys, alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ paskelbė, jog renginį perkelia į 2021 metų vasarą.

Organizatoriai savo pranešime rašo: „Matydami, kaip vienas po kito atšaukiami Europos festivaliai, atlikėjų pasirodymai, net po kelis kartus nukėlinėjami renginiai, turime priimti sunkų, tačiau teisingą sprendimą. Nors Lietuvoje šiuo metu nėra formalaus Vyriausybės nurodymo atšaukti vasarą vyksiančius renginius, tačiau akivaizdu, kad situacija tiek šalyje, tiek Europoje nėra palanki vasarą numatytiems renginiams. Tai rodo ir atskiri šalies vadovų pranešimai, kuriuose užsimenama, kad su karantino pabaiga žalia šviesa masiniams renginiams uždegta nebus. Iš suplanuotų 55 Devilstone 2020 atlikėjų net 37 buvo numatyti iš užsienio. Visi atlikėjai turėjo būti paskelbti iki balandžio pabaigos, tačiau to jau nebepadarysime. Net jei nutiks taip, kad liepos mėnesį Lietuvoje jau bus galimi masiniai renginiai ir festivaliai, mes negalime Jums pažadėti ir užtikrinti tokio Devilstone, koks buvo suplanuotas ir koks būtų vertas bilieto kainos. Užsidariusios šalys, uždaryta oro erdvė bei griežtinamos karantino sąlygos Europos šalyse griauna visus mūsų lūkesčius įgyvendinti planuotą festivalio programą. Nors šiuo metu ir neturime nei vieno atšaukto atlikėjo pasirodymo, būtų naivu tikėtis, kad pavyks to išvengti artimiausiu metu. Dėl pasaulyje siautėjančios pandemijos mes nebegalime kokybiškai tęsti festivalio organizavimo darbų ir įgyvendinti tokį Devilstone, kokį įsivaizdavome. Negalime sau leisti planuoti abejotinos kokybės renginio. Tai būtų didelė nepagarba Jums, atlikėjams, visiems partneriams ir rėmėjams. Ir tikrai nenorime planuoti mažesnio renginio atsisakydami kai kurių festivalio dalių, menų programos ar kažkurios iš scenų. Ne. Svarbiausia – nenorime rizikuoti festivalio dalyvių saugumu. Masiniai susirinkimai – ideali terpė plisti virusui. Kokiu mastu ir tempu jis toliau plis šiuo metu pasakyti negali niekas. Išankstinės prognozės žadėjo ramią ir įprastą vasaros pradžią, tačiau šiandien akivaizdu, kad pandemija truks ilgiau.“

Festivalio rengėjai, argumentuodami tuo, jog jau įdėjo daug darbo ir panaudojo kitų išteklių šių metų festivalio ruošimui, prašo dalyvių įsigytus bilietus pasilikti ir su jais į Anykščius atvykti kitais metais, tačiau norinčius bilietus gražinti kviečia kreiptis elektroniniu paštu info@devilstone.net.

Daugiau skaitykite Devilstone.net

Avatar

Mano festivalis

„Manofestivalis“ - pirmasis lietuviškas festivalių kalendorius, padedantis atrasti ir sudalyvauti nuo 2012-ųjų metų.