Clickbait: dešimt priežasčių nevažiuoti į „Sūpynes“

 Clickbait: dešimt priežasčių nevažiuoti į „Sūpynes“

Mažoji laikrodžio rodyklė tik du kartus apsisuks aplink savo ašį ir „minimal.lt“ kolektyvas po metų pertraukos dar kartą naujiems aukščiams stumtels „Sūpynes“. Paskutinėmis dienomis kibernetinė platuma ir ilguma brazda it sunerimusi fauna Dūburio ežero saloje – vienas po kito plaukia interviu su organizatoriais ir atlikėjais, vyksta Tebrizo turgų Irane primenanti prekyba bilietais, vieniši vairuotojai ir tokie pat keleiviai intensyviai ieško antrųjų, trečiųjų ir ketvirtųjų pusių kelionei į Zarasų rajoną. Summa summarum – Lietuvos alternatyvi elektroninė erdvė pulsuoja ir laukia vieno – beprasidedančio savaitgalio, kurį, užgoždamas viską aplinkui, okupuoja vienas svarbiausių vasaros skrydžių. Tiesa, ne visi kooperuojasi su fanu kultu – „ManoFestivalis.lt“ kinko skepticizmą ir pateikia dešimt priežasčių, dėl kurių neverta važiuoti į 2017-ųjų „Sūpynių“ festivalį.

1. Neurologai ir miego specialistai tikina, kad tinkamiausias laikas miegui prasideda 22 valandą, o grubiai pažeistos specialistų rekomendacijos siejasi su nuolatiniu nuovargiu, galvos skausmais, libido sumažėjimu ir kitais ne pačiais maloniausiais atributais. Ar „Sūpynėse“ pavyks į palapinę įsiridenti dar prieš 22 valandą? Tikrai ne. Kita vertus, Manfredo ir „12-OS INČŲ PO ŽEME“ kuriama nu discoindie dance pekla ir „Smala“ turi tendenciją lengvais mostais sulaukti 10 valandos ryto. Valanda lyg ir ta pati, tik išraiška kita – tai gal skaitosi?

2. 2015-ųjų festivalyje Mantas T. dj setą baigė Jamie XX kūriniu „Loud Places“. Tarp pušų brėško aušra, virš didelio lauko, kuriame buvo pagrindinė „More“ scena, ratus suko apokaliptinės žuvėdros, o nesiskirstanti masė orą pripildė keistai graudinančios vienybės vibracijų. Nostalgija, sentimentai – vadinkite, kaip norite, bet prabėgus dvejiems metams prisiminimas vis dar ryškus ir ne tik į gerklę stumiantis keistą gniužulą, bet ir lyg prieš čiaudulį dirginantis akis ir nosį. Mantas T. gros ir 2017-aisiais, tad ar reikia dar vieno motyvo braukti ašarą, kai gyvename ir taip gana liūdname, šienligės ir alergijos gyvūnams kupiname pasaulyje? Velnias, parašiau ir pagalvojau, kad vis tik reikia

Simоno Rupšio / „Manofestivalis.com“ nuotr.

3. „minimal.lt“ – unikalus kolektyvas Lietuvos (ir ne tik) elektronikos scenoje, jau keturiolika metų suburiantis technohouse, kitų eksperimentinės elektronikos žanrų klausytojus su renginių serija „Minimal Mondays“, ką bekalbėti apie vienetinius įvykius, tokius kaip daugiau nei tris dešimtmečius ambientflange skaičiuojančio Biosphere atvežimas į „Menų spaustuvę“. „minimal.lt“ judėjimas yra ypatingai svarbus: ne, ne tik „Sūpynių“ festivaliui ar šio renginio auditorijai, bet apskritai visam Lietuvos elektroninės muzikos laukui ir jį glaudžiančioms erdvėms. Tokios iniciatyvos privalo būti remiamos ir palaikomos – jei ne Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, tai kiekvieno iš mūsų, žinančio, ką reiškia suptis. Ei, o tai kas čia per priežastis nevažiuoti į 2017-ųjų „Sūpynes“? Nežinau, galvojau gal ką nuo LVŽS pridurti, bet kažkaip pro šalį, šitą gal praleidžiame.

4. „Less is more“ – šūkis, kuriuo vadovaujasi festivalis. Lyg ir žeidžia logikos kanonus. Šiais metais „Sūpynių“ organizatoriai renginyje tikisi sulaukti 3000 žmonių – panašiai gyventojų turi Neringa. Juk žymiai maloniau būtų nardyti dešimt kartų didesnėje techno minioje ir išbandyti įvairių pramogų popuri, ar ne? Ne, gal vis tik ne„Sūpynės“ – vienas geriausiai mažo lietuviško festivalio žavesį atskleidžiančių renginių. Harmoningos gamtos pulsas ir pastarosios laisvė čia pinasi su itin optimaliu pabėgėlių iš miesto blokų skaičiumi, o garsai ir erdvės kviečia dialogui ne tik su aplinkiniais, bet ir pačiu savimi. Galų gale, juk šiauriečių komforto zona mažesnė. Et, šis argumentas irgi nebetinka.

5. Nevažiuok į „Sūpynes“, nes apie jas nerašo didieji naujienų portalai. Koks gali būti festivalis, jei juo nesidomi žiniasklaida? Tikras, mezgantis komunikaciją su tiksline savo auditorija, išlaikantis savigarbą, vertybes ir principus. Vėl tas įkyrus balsas. Šių metų „Sūpynių“ naujienų srautas – tik socialiniuose tinkluose ir nepriklausomose meno ir kultūros žinių platformose. Festivalio organizatoriai pažįsta tuos, kurie žiemą brido per pusnis į kultūros barą „Kablys“, 2015-aisiais ir anksčiau riedėjo į Pakretuonę, o dabar pirmadieniais bent kiek ramina flashbackus „Vasaros Terasoje“. Perteklinė informacija – bevertė informacija, ypač ten, kur kadaise festivalis buvo ne remiamas, o kabinamas ant virvės.

Simоno Rupšio / „Manofestivalis.com“ nuotr.

6. 30 procentų šiais metais grosiančių muzikantų yra svečiai iš užsienio, likę 70 procentų – vietiniai atlikėjai. Ar verta važiuoti į „Sūpynes“, jei nemažai line upvardų metų bėgyje galėsi sugaudyti įvairiuose Vilniaus ar kitų miestų užkaboriuose? VertaTos mintys neatsikabina. Blogai, juk „ManoFestivalis.lt“ žadėjo skepticizmą, tačiau šiuo klausimu nepasisakyti irgi negaliu. „minimal.lt“ kokybė ir preciziškumas – ir atlikėjų sąraše, nesvarbu, iš kur jie bebūtų, skambiai ar tyliai vilnytų jų vardai muzikinėje erdvėje. Groti šių metų festivalyje norėjo daug – daug ir, deja, netilpo. Muzikantų filtras, selekcija, uoslė veikia be priekaištų – prisiminkime to pačio Manfredo pasirodymą „Boiler Room‘e“ ar dar 2015-aisiais gimusią frazę – „Darius Vaikas pagrojo nevaikiškai“. „Sūpynės“ – itin reta galimybė išgirsti pastarąjį, o nepaminėti kiti šio festivalio atlikėjai – kokybės standartais ir dėmesiu savo pasirodymams nenusileidžiančios personos, čia suskambančios unikaliai. Į galvą braunasi dar vienas 2015-ųjų prisiminimas – Mesijaus x Münpauzn „#uzgrotu“, skambėjęs spitrinant kaitriai saulei. Nors buvo diena, mes išskridom į kosmosą. Renku minusus, bet formuojasi pliusai. Gresia kapituliacija.

Simоno Rupšio / „Manofestivalis.com“ nuotr.

7. Nevažiuok į „Sūpynes“, nes gali būti lietaus, gal ir žaibas driokstels. Rimtai? Šį sakinį, net ne sakinį, o visišką briedą, laikai pakankamai rimtu argumentu? Nusipirk lietpaltį, suprask, kad Lietuvos orai keičiasi kaip šio teksto mintys ir nusiteik, kad paryčiai, sutikti po „High“ scenos užuovėja, kartu su miško skliautuose aidintiems garsams akomponuojančiu griaustiniu, gali būti vienas žaviausių vasaros prisiminimų.

8. Imu viršų. „Best kept electronic music secret in the woods of Lithuania.“ – „Resident Advisor“, 2014. Šis nenuginkluojamas.

9. …

10. Velniop. Susitinkame „Sūpynėse“.

Avatar

Mano festivalis

„Manofestivalis“ - pirmasis lietuviškas festivalių kalendorius, padedantis atrasti ir sudalyvauti nuo 2012-ųjų metų.